پلی یورتان ورزشی

30 مهر 1395
نویسنده :  


توضیحی در مورد ورزش بدون آسیب:
یکی از عوامل آسیب دیدگی ورزشکاران در سالنهای ورزشی فقدان کفپوشهای مناسب است.و ورزشکاران هنگام تمرین علاوه برصدماتی مانند شکستگی استخوان، در رفتگی مفاصل، بریدگیها و زخمها، بلحاظ انعطاف ناپذیری سطح و بعضا در دراز مدت بلحاظ ناهمواری آن به دردهای دیگر همچون کمر درد و پا رد میتلا میشوند.علاوه بر آن کفپوشهای موجود در زمان بازی به جهت داشتن درز باعث خروج گرد و غبار گردیده و همچنین پخش ذرات ناشی از سایش کفپوش محیط را آلوده می کند.که طبق نظر متخصصان کاملا غیر بهداشتی و خود عامل بیماری است. و انعکاس شدید صدا که ناشی از برخورد توپ و زمین است نیز با آلودگی صوتی خود اثرات نامطلوبی در شنوایی ایجاد میکند و چون هدف از ورزش ایجاد سلامت روح و جسم و تحرک و نشاط است خود به خود بهره مندی از آن در شرایط نامطلوب نقص غرض خواهد بود لذا برای این مشکلات رفته رفته راه کارهایی پدید آمده است.که از یکسو سلامت اندام ورزشکاران را حفظ و از سوی دیگر سلامت محیط را تضمین می کنند. این شرکت افتخار میکند که با انتقال این تکنولوژی و نیز تولید ،تامین ،مشاوره و اجرای آن در سطح کشور پیش قدم باشد.خلاصه ایی از شیوه اجرای کفپوشهای یکپارچه پلی یورتان فضای باز و بسته به شرح ذیل تقدیم حضور میگردد.

کفپوشهای ورزشی پلی یورتان یکپارچه:
برا آنکه ورزشکاران از صدمات آنی در امان باشند با اختلاط نوعی رزین و خرده لاستیک کفپوش یکپارچه با ضربه پذیری 45 درصد ایجاد میگردد. که انعطاف آن از شکستگی استخوان ، در رفتگی مفاصل و سایر صدمات ناشی از برخورد با کف های سخت و همچنین از ایجاد سر و صدا کاملا پیشگیری می نماید. مواد پلیمری از جمله پلی‌یورتانها با توجه به خاصیت بالای جذب تنش‌ها وشوکهای وارد شده، خاصیت الاستیسیته، انعطاف پذیری بالاو مقاومت در برابر اشعه UV، امروزه یکی از بهترین موادی هستند که در صنایع بسیاری ازجمله صنعت ورزش و کفپوشهای ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند و استانداردهای بین‌المللی تمام کفپوشهای سالنهای ورزشی بر پایه این رزین می‌باشد. این محصول در ضخامتهای مختلف با حداقل ضخامت ۸ میلیمتر موجود می باشد.این محصول همانطور که در شکل دیده می‌شود، از لایه‌های مختلف با مشخصات زیر تشکیل شده و اجراء می‌شود.

مراحل اجراء مشخصات فنی و جدول مقاومت مکانیکی کفپوش پلی یورتان یکپارچه:

1/ پرایمر( primer):
این لایه از یک ماده تک پایه ایی پلی یورتان (PU) و همراه با حلال تشکیل شده است و به میزان حداقل صدو پنجاه گرم در هر متر مربع و توسط غلطک یا کارتک یا اسپری اعمال میشود.

2/لایه انعطاف پذیر یا لایه پایه و اصلی (Bass Layer)
این لایه با ضخامت 8 میلیمتر از ترکیب خرده لاستیک( گرانول) و چسب مخصوص(PU Binder) به میزان هزارو دویست گرم به ازای هر متر مربع تشکیل شده و توسط ماشین به انجام می رسد.
تسطیح کفپوش به روش مذکور و با دقت فوق العاده زیاد انجام و در سطوح مرتفع که معمولا از آن جهت ورزشهای رزمی استفاده میکنند با روش سنتی و کرمبندی و با دست صورت میگیرد.
چسب مخصوص (PU Binder)چسب تک پایه فاقد حلال بوده و دارای 10 درصد NCO ( ایزوسیانات) و کتر از 7/0 درصد TDI ( تولوئن 4 و 4 دی ایزوسیانات) است.
چسب و گرانول ( خرده لاستیک) باید باهم همخوانی داشته و نیز باید در شرایط آب و هوایی گرم متناسب باشند.
3/ بتونه یا ماستیک (Sealer)
این لایه تمام منافذ لایه انعطاف پذیر و یا اصلی رو پوشانده و از نفوذ لایه بعدی به داخل جلوگیری مینماید. بتونه مزبور از نوع پلی یورتان با خاصیت تیکسوتروپ و به مقدار هزار و سیصد گرم در هر متر مربع مصرف و به وسیله غلطک و کارتک اعمال میشود.
4/ پوشش اصلی (Coating)
این لایه از مواد دو پایه ایی و از جنس پلی یورتان تشکیل شده و دارای این ویژگی است که خود به خود تراز میشوند. میزان مصرف آن حداقل هزارو پانصد گرم به ازای هر متر مربع و ضخامت استاندارد آن یک میلیمتر میباشد.

5/ لایه نهایی(TOP Layer)
دارای حلال و از مواد دو پایه ایی پلی یورتان است. زمان قابلیت بکارگیری آن حدود 2 ساعت بوده و مقاومت آن در مقابل سایش زیاد است و مانع رنگ پریدگی و در نتیجه باعث طول عمر آن میگردد و مقدار مصرف آن صدو پنجاه گرم بر متر مربع است.

ویژگی‌های کفپوش ورزشی
ضد لغزش با بالاترین میزان نیروی جذب ضربه.
قابل اجرا در محیط‌های باز و سالن‌های ورزشی.
مقاوم به سایش، آتش و نیروهای دینامیکی و استاتیکی.
بدون نیاز به درز انبساط.
کاملا بهداشتی و عدم جذب آلودگی‌.
امکان خط‌کشی بر روی کفپوش.و رنگ آمیزی مجدد.
اجرا روی سطوح فلزی، بتنی، سنگی، اسفالت، چوبی و …
مقاوم به اسید، روغن، بنزین، گازوئیل و شوینده‌ها.
نظافت، نگهداری و تعمیرات آسان و ارزان.

1566 نمایش ها
مدیر سایت
  • تهران -فلکه دوم صادقیه -بلوار اشرفی اصفهانی - ابتدای بلوار جلال آل احمد -پ 180- واحد 4
  • 09125387923
  • 44270662 -021
  • 44270825 -021
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیام برای ما

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن